تعداد لغات ترجمه شده
انگلیسی 140601

آخرین سفارش
حمید رضایی در تاریخ و ساعت 1397/04/19 12:12

آخرین خبر
تی کدینگ ، انقلابی در یادگیری لغت : بخش سه
تی کدینگ ، انقلابی در یادگیری لغت : بخش دو
آخرین مطلب آموزشی
ترجمه به کمک کامپیوتر
استراتژی های ترجمه متون فنی
مشکلات ترجمه اسناد حقوقی
پارافریز متن انگلیسی
نکاتی در مورد پارافریز یا بازنویسی متون انگلیسی
ترجمه انگلیسی به فارسی
31   /   4   /   1397                 
کاربر گرامی، لطفا تمامی اطلاعات خواسته شده برای ورود را با دقت پر کنید.
Email
Password
 


ترجمه متون تخصصی صفحه اصلی
ترجمه متون تخصصی درباره ما
ترجمه متون تخصصی تماس با ما
ترجمه متن تخصصی راهنمای سفارش ترجمه
ترجمه متن تخصصی خبرهای سایت
ترجمه مقاله مطالب آموزشی
ترجمه مقاله لیست زمان و هزینه ترجمه
ترجمه مقاله سوالات متداول
ترجمه تخصصی نقشه سایت

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

تی کدینگ ، انقلابی در یادگیری لغت : بخش یک

شماره خبرعنوان خبرتاریخ خبرلینک دانلود فایل
20016تی کدینگ ، انقلابی در یادگیری لغت : بخش یک1394/11/24 10:26کلیک کنید

سفارش ترجمه | تی-کدینگ ، انقلابی در یادگیری لغت : بخش 1 از 3

ترجمه از وب سایت www.iran-daily.com

یادگیری یک زبان بیگانه  [ سفارش ترجمه ] ، به کابوسی برای بسیاری از ایرانیان تبدیل شده است. آنها بایستی لغات بسیار زیادی را در دوره های زمانی خیلی کوتاه ، یاد بگیرند که بخصوص برای کسانی که می خواهند این روش را در برنامه روزانه خود جای بدهند ، کار چندان ساده ای نیست.

وقتی می خواهیم لغات کلیدی بسیار زیادی را برای شرکت در آزمون های خاصی از قبیل امتحانات ورودی دانشگاه ، تافل ، آیلتس ، و تولیمو ، به ذهن خود وارد کنیم ، با مشکلات بسیار بیشتری مواجه خواهیم شد.

نیاز مستمر به یادگیری یک زبان بیگانه، زبان شناسان سرتاسر جهان را بر آن داشت تا به دنبال تکنیک ها و روش هایی جهت ساده تر شدن فرایند به ذهن سپردن لغات ، در یک بازه زمانی کوتاه ، و تبدیل کردن یادگیری زبان به یک فرایند سرگرم کننده ، بگردند.

روش T-coding (حرف T ، به نام خانوادگی ترقی ، اشاره دارد) که  [ سفارش ترجمه ] توسط محقق جوانی به نام محسن ترقی گشتی، ابداع گردیده است، بعنوان یکی از موفق ترین روش ها جهت حفظ کردن لغات در کوتاهترین زمان، مورد تایید متخصصین زبان سرتاسر دنیا ، قرار گرفت. این روش، مدت 5 سال است که در آموزشگاههای زبان ایران ، آموزش داده می شود و مورد استقبال خوب زبان آموزان نیز قرار گرفته است.

بر خلاف آنچه افراد ناآشنا با شیوه تدریس لغت ، فکر می کنند ، تی-کدینگ، حاوی فرایندهای ذهنی بسیار پیچیده ای است.

پایه و اساس تی-کدینگ را ایده اولیه ارائه شده توسط پرفسور آتکینسون(1975) ، به نام mnemonics (تقویت هوش و حافظه از راه قیاس منطقی) که به روش کلیدواژه ای(keyword method) نیز معروف است، تشکیل می دهد  [ سفارش ترجمه ] . این روش، ظاهرا بهترین روش تدریس لغت به حساب می آید (کوهِن در 1990). با این حال، شیوه استفاده شده توسط وی ، بدون نقص نبود. اگرچه ایده مطرح شده، این بود که زبان آموزان ، بایستی تصویری را برای هر لغتی که بایستی یاد گرفته شود خلق کنند ، اما مشکل ، زمانی بروز می کرد که با لغات انتزاعی، سر و کار داشتیم.

تی-کدینگ که اولین بار توسط ترقّی، معرفی شد و از طریق سخنرانی اش در سال 2015  [ سفارش ترجمه ]  در دانشگاه تگزاس ، توجه وسیعی را به سمت خود جلب کرد، می تواند مشکلات مربوط به روش کلیدواژه ای را حل کند.

Iran Daily ، مصاحبه ای اختصاصی را با ترقی – دانشجوی دکترای دانشگاه تهران – برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روشش ، ترتیب داده است که در بخش دوم این مقاله ، مشاهده می فرمایید.گوترنس
کانال تلگرام گوترنس